swiety mikolaj ruchomy obrazek 0420

„Idzie, idzie święty z długą siwą brodą,
a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą. (…)
Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,
idą i szukają samych grzecznych dzieci.”

Zgodnie z grudniową tradycją 6 grudnia do naszego żłobka przybył Święty Mikołaj. Na tego Gościa, w ten wyjątkowy dzień, czekaliśmy wszyscy, a zwłaszcza dzieci, które już od samego rana nasłuchiwały dźwięku jego dzwonka. Dzieci powitały go początkowo trochę zawstydzone i onieśmielone, jednak po chwili, gdy zobaczyły, że Mikołaj wyciąga z worka prezenty podbiegły do niego z zaciekawieniem.  Mikołaj wręczył każdemu dziecku upominek, a odważniejsi usiedli mu na kolanach i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Maluchy specjalnie na tę okazję przygotowały również występ, w czasie, którego Mikołaj obejrzał „taniec skrzatów i śnieżynek”. Po skończonym występie dzieci zaprosiły go do wspólnej zabawy przy dźwiękach zimowych piosenek. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko, sprawiło dzieciom wiele radości i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci, gdyż dla większości z nich dzień ten   był wielkim przeżyciem. Kiedy pożegnaliśmy Mikołaja, na twarzach maluszków jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku....Mikołajowi i jego pomocnikom, którzy przygotowali prezenty bardzo serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że za rok znów się zobaczymy….