sensoplastyka11

Nasi podopieczni brali udział w zajęciach z sensoplastyki. Wykorzystaliśmy do nich długi, kolorowy makaron dodatkowo wzbogacony o walory zapachowe. Dzieci widząc tak barwne niteczki w plastikowych pojemniczkach wprost nie mogły się doczekać, aby móc je dotknąć. Kiedy wreszcie makaron znalazł się na podłodze kolorowej zabawy nie było końca. Dla niektórych były to pierwsze tego typu doznania, dlatego byli bardzo ostrożni, inni zaś czuli się jak ryby w wodzie wykorzystując w pełni swoją kreatywność. Makaronowe włosy, broda, a nawet buty - to cieszyło dzieci najbardziej. Sensoplatyka to jednak nie tylko zwykła zabawa, ponieważ płynie z niej wiele korzyści. Nasi podopieczni doświadczyli różnorodnych bodźców zmysłowych stymulujących rozwój. Miały też okazję uwolnić swoją naturalna ekspresję twórczą i poddać się swojej wyobraźni. To były kolorowe i pachnące zajęcia, które przyniosły naszym podopiecznym ogromną radość.