We wtorek 25 września, w naszym żłobku odbyło się „Święto Ziemniaka”. Tego dnia dzieci przyszły ubrane na brązowo lub szaro i już od samego rana poznawały to najpopularniejsze polskie warzywo. Na początek zapoznały się z bajkami o ziemniaku, z których w prosty sposób dowiedziały się skąd pochodzi i jak trafił do Polski.

Pomimo niesprzyjającej pogody, impreza udała się wyjątkowo. Dzieci tryskały energią i chętnie uczestniczyły w zabawach, które były świetną okazją do integracji. Muzykę oraz wyśpiewywane piosenki o ziemniaku było słychać w całym budynku. Po skończonych tańcach, dzieci przystąpiły do odbijania ziemniaczanych pieczątek. Następnie odbyła się sesja fotograficzna. Każde dziecko mogło przebrać się i zapozować w stroju pana ziemniaka i pani ziemniakowej. Na zakończenie uroczystości dzieci uczestniczyły w zabawie „Zaczarowany koszyk”, podczas której rozpoznawały warzywa. To był bardzo radosny dzień w naszym żłobku.

Urszula Jaworska – opiekunka w grupie „Tuptusie”.