Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gminamp/ftp/zmp/templates/dd_kids_90/functions.php on line 201

1 czerwca przy Gminnym Żłobku im. Matki Anny Kaworek w Łężanach odbył się Piknik Rodzinny. Plac zabaw na ten dzień zamienił się w bajkową Wioskę Smerfów. Na początku odbyła się krótka prezentacja wszystkich Smerfów i powitanie rodzin. Następnie rodzice ze swoimi pociechami zostali zaproszeni do sportowych konkurencji, w których trzeba było wykazać się sprytem i refleksem, a także wiedzą na temat niebieskich ludków. Był między innymi slalom między pachołkami, przeciąganie liny, zwijanie sznurka, malowanie kredą. Konkursy przyniosły wszystkim wiele radości i obudziły w uczestnikach ducha rywalizacji. Dla dzieci przygotowano różne atrakcje wśród nich malowanie twarzy, zabawy w baseniku z piłeczkami. Po skończonej zabawie na gości czekał smerfowy poczęstunek i mały upominek-każde dziecko dostało pluszowego Smerfa.W imieniu pracowników żłobka składamy gorące podziękowania wszystkim życzliwym osobom, dzięki którym zarówno goście jak i kadra żłobka  miło spędzili czas w ten piękny, słoneczny dzień.

Justyna Gondela- opiekunka w grupie „Tuptusie”

 GALERIA

Dnia 16 kwietnia w naszym żłobku świętowaliśmy Dzień Bezdomnych Zwierząt. Tego dnia dzieci przyniosły ze sobą ulubione maskotki kotków i piesków. Najpierw dzieci wysłuchały kilku wierszy Jana Brzechwy o zwierzętach. Następnie zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy do znanych piosenek o psach i kotach. W ten dzień dzieci wykonały prace plastyczną, układając i przyklejając puzzle przedstawiające pieski.  Z tej okazji odwiedzili nas goście specjalni - Pani z krośnieńskiego Schroniska dla zwierząt ze swoim czworonożnym przyjacielem. Dzieci wysłuchały pogadanki o opiece nad zwierzętami, a następnie oglądały pokaz sztuczek w wykonaniu pieska. Maluchy były zachwycone. Na zakończenie oddaliśmy zebrane karmy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt.

 

Justyna Jurczak-pielęgniarka, opiekunka dziecięca

 

GALERIA

17 kwietnia w naszym żłobku odbyło się Śniadanie Wielkanocne. Bobaski i Tuptusie zasiadły do pięknie udekorowanego stołu i zjadły świąteczne potrawy przygotowane przez szkolną kuchnię. W tym dniu dzieci wykonały również pracę plastyczną: kolorowe pisanki, które przyozdobiły nasz żłobkowy korytarz.

 

GALERIA

Tradycyjnie, jak co roku odwiedzaliśmy naszych przyjaciół, sympatyków i placówki oświatowe z Gminy Miejsce Piastowe. Tym razem z życzeniami wielkanocnymi podróżowały malutkie owieczki składając wszystkim najserdeczniejsze życzenia w imieniu pracowników i dzieci ze Żłobków Gminy Miejsce Piastowe. 

 

GALERIA

 

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi, zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach. Na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze kwiaty. Ptaki powracają z ciepłych krajów. To między innymi dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.

            21 marca w naszym żłobku maluchy zgodnie z tradycją pożegnały zimę a powitały upragnioną wiosnę. Każde takie święto, to dla nich wyjątkowe wydarzenie. Aby podkreślić charakter tego dnia, dekoracja żłobka zmieniła się z zimowej na wiosenną, a dzieci oraz ich opiekunki przyszły ubrane w kolory wiosny. Nie zawiodła również pogoda za oknem, która sprawiła, że w naszej placówce zrobiło się ciepło, kolorowo, wesoło i wiosennie.

            Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny zapoczątkowało poszukiwanie listu. Odnalezienie go było dla maluchów nie tylko frajdą, ale rozbudziło ich ciekawość. Następnie dzieci wzięły udział w grach i zabawach, które miały wykonać, aby mogły przywitać Panią Wiosnę. Maluchy ochoczo i z zapałem uczestniczyły w przygotowanych dla nich atrakcjach. Proponowane zabawy przysporzyły wiele radości i satysfakcji z prawidłowo wykonanych zadań. Nasi podopieczni przyporządkowywali do odpowiednich plansz, fotografie obrazujące nadchodzącą wiosnę i odchodzącą zimę oraz z entuzjazmem próbowali rozwiązywać wiosenne zagadki. Poza tym, do przygotowanych doniczek, dzieci z pomocą opiekunek wysiewały nasiona: owsa i rzeżuchy. Następnie pożegnały zimę -wyprowadzając Marzannę, a  machając kwiatuszkami i radośnie nawołując - przywitały Panią Wiosnę. Po zakończonych tańcach dzieci otrzymały od Pani Wiosny - słodki upominek i zrobiły z Nią sobie pamiątkowe zdjęcie. Oczywiście nie mogło zabraknąć poszukiwania Wiosny w przyrodzie. Na zakończenie tego radosnego, pełnego wrażeń i emocji dnia, maluchy wraz z Panią Dyrektor i  Paniami opiekunkami udały się na spacer, gdzie obserwowały jak po zimie otaczająca nas natura budzi się do życia.

 

Iwona Turek- opiekunka gr. „Bobaski”

GALERIA

 

14 lutego w  naszym żłobku  obchodziliśmy Walentynki czyli dzień miłości i przyjaźni.  Od samego rana w żłobku zrobiło się czerwono, a to dlatego, że wszystkie dzieci jaki panie miały na sobie czerwone stroje, a sale przyozdobione zostały czerwonymi serduszkami. Wprowadzając dzieci w tematykę Walentynek pani opiekunka pokazała im kartki walentynkowe jakie można podarować drugiej osobie w dowód przyjaźni i sympatii. Później dzieci usiadły wokół dużego czerwonego serca i trzymając w rączkach papierowe serduszka zaśpiewały piosenkę pt. „Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki”. Następnie maluszki wzięły udział w zabawach i konkursach nawiązujących do dzisiejszego święta m.in. tańczyły w parach na dużych sercach, rzucały pluszowym serduszkiem do celu i tańczyły z balonikami. Dzieci wykonały również pracę plastyczną: kuleczkami z czerwonej bibuły wyklejały papierowe serduszka, które zostały powieszone na gazetce i przyozdabiają żłobkowy korytarz. Na zakończenie pełnego wrażeń dnia maluszki dostały słodki upominek, który wywołał na ich buziach uśmiech.

GALERIA

Miesiąc styczeń kojarzy nam się przede wszystkim z zimą. Jednak styczeń to nie tylko mróz, który szczypie dziecięce noski i śnieg, z którego maluszki lepią bałwanka. Jest to także czas, kiedy swoje święto obchodzą nasi ukochani: Babcie i Dziadziowie. Dnia 22.01.2019 w grupie „Bobaski” i 23.01.2019 w grupie „Tuptusie” w naszym żłobku świętowaliśmy „Dzień Babci i Dziadzia”, który połączony był z balem karnawałowym. Uroczystość rozpoczęliśmy od powitania naszych gości przez Panią Dyrektor, po czym przeszliśmy do występu artystycznego naszych podopiecznych. Dzieci przebrane w karnawałowe stroje, zaśpiewały piosenkę dla swoich dziadków machając czerwonym serduszkiem, a następnie zatańczyły dla nich „Zimową poleczkę” oraz układ taneczny do piosenki „Tupu-tup po śniegu”. Po występie i gromkich brawach Panie opiekunki zaprosiły babcie i dziadków do udziału w konkursach wraz ze swoimi wnukami. Babcie mogły wykazać się w konkursie polegającym na zwijaniu kłębka wełny, wieszaniu prania, czy przyszywaniu guzika. Dziadkowie natomiast mogli spróbować swoich sił w konkurencji na obranie jak najdłuższej obierki z jabłka oraz tańcu na gazecie w parze ze swoim wnuczkiem. Na zakończenie zabaw konkursowych nasi goście otrzymali dyplom „ Super Babci” i „ Super Dziadka” w podziękowaniu za chętny udział i zaangażowanie w zabawach. Następnie odbył się poczęstunek, przygotowany przez Radę Rodziców i szkolną kuchnię. Po skosztowaniu pysznych ciast i przekąsek rozpoczęła się zabawa karnawałowa w sali udekorowanej kolorowymi balonikami i serpentynami. Dzieci wraz ze swoimi ukochanymi dziadkami i babciami tańczyły do skocznej i wesołej muzyki. Nasi goście mieli również możliwość wpisania się do kroniki, gdzie pozostawili po sobie kilka bardzo miłych słów i pamiątkowe podpisy. Przy wyjściu na dziadków, czekały drobne upominki- ręcznie zdobione ramki ze zdjęciem ich wnuczka. Ten dzień przyniósł naszym podopiecznym wiele wrażeń i radości, a także wywołał nie jeden uśmiech na twarzy dziadków.

Justyna Jurczak- pielęgniarka, opiekunka w grupie „Bobaski”

 

BAL TUPTUSIE

BAL BOBASKI