Kadra

Odsłony: 4413

AGNIESZKA JASTRZĘBSKA

- dyrektor Gminnego Żłobka im. Matki Anny Kaworek w Łężanach

Aga Kopia 1

Jestem absolwentką Państwowego Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie; w 1998 roku ukończyłam Wydział Animacji Kultury
o specjalności Taniec. W 2000 roku ukończyłam Pedagogikę kulturoznawczą - specjalność Animator i menedżer kultury w Wyższej Szkole Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie. W 2002 roku na Uniwersytecie Rzeszowskim otrzymałam tytuł magistra w zakresie Pedagogiki Nauczania Zawodu - specjalność Opieka nad dziećmi i młodzieżą. W 2014 roku ukończyłam podyplomowe studia logopedyczne w Tarnowskiej Szkole Wyższej, a w 2015 roku - podyplomowe studia z zakresu Oligofrenopedagogiki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Łodzi. W 2016 roku w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Krośnie ukończyłam Kurs Kwalifikacyjny - Zarządzanie Placówkami Oświatowymi.

 Żłobek to wyjątkowe miejsce dla najmłodszych, które na czas ich pobytu ma zmieniać się w drugi dom. To miejsce, które powinno zapewniać dzieciom prawidłowy rozwój oraz sprawiać, by czuły się one bezpiecznie, a rodzice mogli spokojnie poświęcić czas na obowiązki, wiedząc, że ich pociechy są pod najlepszą opieką. Chciałabym tworząc gminne żłobki i panującą w nich atmosferę przede wszystkim zapewnić najmłodszym jak najlepszą opiekę oraz umożliwiać optymalny rozwój. Sądzę, że w tej pracy szczególnie ważna jest dobra organizacja, łatwość porozumiewania się z innymi, jak również życzliwy stosunek do dzieci i współpracowników. Staram się, by żłobek funkcjonował na wysokim poziomie. Dużą wagę przykładam do podnoszenia kwalifikacji, dążenia do rozwoju zawodowego, kreatywności i otwartości na nowe wyzwania.


Danuta Kozioł - Intendent, dietetyk

Danuta Kozioł 150x214

Ukończyłam technikum chemiczne w Zespole Szkół Chemicznych w Jaśle, co bardzo pomaga mi w mojej pracy dietetyka. Ponadto wiele wiadomości dotyczących żywienia najmłodszych nabyłam podczas szkolenia „Smacznie, zdrowo, wartościowo. Zmiany w kuchni żywienia zbiorowego zamkniętego w świetle aktualnych regulacji prawnych” i kursu na Akademii Dietetyki w Rzeszowie. Praktyczną wiedzę i umiejętności doskonaliłam pracując jako intendent w gminnych szkołach i przedszkolach. Dla naszych podopiecznych układam zdrowe i prawidłowo zbilansowane jadłospisy. Chętnie udzielam porad w zakresie żywienia najmłodszych. Dbam o prawidłowy przebieg procesu  odżywiania dzieci o specjalnych potrzebach żywieniowych oraz o odpowiedni skład jakościowy i ilościowy przygotowywanych przez kucharkę potraw. Jestem osobą sumienną, odpowiedzialną i bardzo dobrze zorganizowaną. Uważam, że takimi właśnie cechami powinien charakteryzować się dobry intendent.


Małgorzata Skwara - Opiekunka dziecięca

Małgorzata Skwara 150x193

Jestem absolwentką studiów licencjackich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna jak i studiów magisterskich na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi na kierunku Psychopedagogika. Swoją wiedzę zdobytą na studiach staram się wykorzystywać w pracy z dziećmi. Pracowałam w Przedszkolu w Targowiskach i Filialnej Szkole w Widaczu, zarówno jako pomoc nauczyciela jak i nauczyciel. Byłam również nauczycielem w Klubie Przedszkolaka w Zalesiu. W swojej pracy staram się zwrócić uwagę na indywidualność każdego dziecka oraz na stworzenie atmosfery bezpieczeństwa. Najważniejszy w mojej pracy jest uśmiech podopiecznych i zadowolenie rodziców.


Klaudia Kubit - Pielęgniarka, opiekunka dziecięca

Klaudia Kubit 2

 

Ukończyłam Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie na kierunku Pielęgniarstwo, gdzie uzyskałam dyplom licencjata. W Gminnym Żłobku im. Matki Anny Kaworek w Łężanach pracuję od dwóch lat. Swoją wiedzę zdobytą na studiach staram się wykorzystywać w pracy z dziećmi. Opieka nad najmłodszymi wymaga szczególnych umiejętności. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i satysfakcji, a każdy dzień przynosi nowe doświadczenia. W codziennej pracy staram się świadczyć dzieciom profesjonalną opiekę w warunkach zbliżonych do warunków domowych i właściwej opieki pielęgnacyjnej. Do moich zadań należy między innymi przeprowadzanie bilansu – ważenie i mierzenie dzieci, a także kontrola stanu czystości maluchów. Uważam, że każdy mały człowiek jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Praca z dziećmi bardzo mnie satysfakcjonuje i przynosi wiele radości.

 


 

Renata Bemben - Kucharka

renata bemben 150x193

 

Jestem absolwentką Zespołu Szkół Zawodowych w Krośnie o kierunku kucharz. Cenne doświadczenie zdobyłam pracując jako kucharka w restauracji „Krakowiak”. Odbyłam też wiele szkoleń, gdzie otrzymałam certyfikaty między innymi z: „Technologie kulinarne potraw: sporządzanie potraw z wykorzystaniem mięs, warzyw i owoców”, „Technologie kulinarne potraw: sporządzanie zup i sosów, potraw z jaj i ryb”, „Kuchnia staropolska i regionalne potrawy”. Posiłki przygotowuję w oparciu o przepisy zawarte w systemie HACCP. Maluszki to bardzo wymagający smakosze, które dopiero uczą się poznawania różnorodnych smaków. Gotowanie w żłobku jest dla mnie wyzwaniem. Staram się przyrządzać dania tak, aby jedzenie było dla dzieci dużą przyjemnością.

 


 

Małgorzata Siudak- Personel sprzątający, opiekunka dziecięca

małgorzata siudak fill 150x210

 

Jestem osobą energiczną, zorganizowaną, odpowiedzialną i dokładną. W swojej kilkunastoletniej karierze zawodowej nabyłam doświadczenie podejmując się pracy na różnych stanowiskach: magazynier, zdobnik szkła, kasjer, ja również pracownik do prac lekkich. Dzięki umiejętnościom jakie posiadam dobrze radzę sobie z powierzonymi obowiązkami. Dbam o porządek i estetykę pomieszczeń oraz ogród i plac zabaw. Kurs Opieki dla Osób Starszych i Dzieci, a także Opiekuna w Żłobku lub Klubie Dziecięcym, który ukończyłam uprawnia mnie do sprawowania opieki nad podopiecznymi żłobka. W swojej pracy dążę do zapewnienia bezpieczeństwa i prawidłowych warunków do rozwoju dziecka poprzez zabawy, czytanie, zajęcia plastyczne. Praca w żłobku i czas spędzony z małymi dziećmi przynosi mi wiele radości oraz satysfakcji. Sama jestem mamą i doskonale wiem, jak wiele czasu należy poświęcać najmłodszym, aby wyrośli na szczęśliwych, dorosłych ludzi.


 

Magdalena Fic - Opiekunka dziecięca

Fic Magdalena150x208

Ukończyłam studia licencjackie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna z Wychowaniem Przedszkolnym, a także studia magisterskie na Akademii Krakowskiej. Podczas swojej edukacji uczęszczałam na praktyki, gdzie nabywałam doświadczenie w pracy pedagogicznej. Zarówno w trakcie studiów jak i po ich zakończeniu pracowałam jako niania z malutkimi dziećmi. Jestem osobą szczerą, optymistycznie nastawioną do życia i otwartą na ludzi. Cechuje mnie opanowanie, troskliwość oraz poczucie odpowiedzialności. Lubię pracę z dziećmi. Sprawia mi ona radość i satysfakcję. Bardzo ważne jest dla mnie wspieranie maluszków w zdobywaniu kolejnych „kroków milowych”, dbanie o ich bezpieczeństwo i wspólna zabawa. Dzięki pozytywnej energii najmłodszych praca z nimi nigdy nie jest nudna i monotonna.


Aleksandra Giefert - Opiekunka dziecięca

Aleksandra Giefert

Ukończyłam studia licencjackie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie na kierunku Pedagogika o specjalności Pedagogika społeczno-opiekuńcza z terapią pedagogiczną. Podczas trzech lat studiów uczestniczyłam w różnorodnych formach praktyk, które pomogły mi zdobyć doświadczenie pedagogiczne w pracy z najmłodszymi dziećmi; jak również prowadzić terapię z uczniami, które jej wymagały. Jestem osobą pełną energii, odpowiedzialną i chętną do przekazywania wiedzy najmłodszym członkom naszej społeczności. Dużą satysfakcję daje mi fakt, gdy dzieci wykorzystują prawidłowo zdobyte umiejętności w swoim życiu. Praca z dziećmi to moja pasja, jak również spełnienie zawodowe, ponieważ od zawsze chciałam wychowywać najmłodsze pokolenie i przekazywać im ważne wartości i zasady oraz uczyć ich funkcjonowania w otaczającym świecie. Najważniejszym celem mojej pracy jako pedagoga jest zapewnienie harmonijnego rozwoju dziecka we wszystkich płaszczyznach i zachowanie bezpieczeństwa. Ponadto, jestem osobą kreatywną, przez co dzieci nie mogą się ze mną nudzić podczas ich pobytu w żłobku. Ich radość i uśmiechy na twarzy są dla mnie największą nagrodą za wysiłek i zaangażowanie, jakie wkładam w pracę opiekunki dziecięcej w żłobku. 


Anna Leń - opiekunka dziecięca

len

 W roku akademickim 2010/11 ukończyłam w Państwowej Wyższej szkole zawodowej w Krośnie, licencjackie studia o kierunku „Edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym”, następnie w roku 2012/13 magisterskie studia stacjonarne na Uniwersytecie Rzeszowskim w Rzeszowie na tym samym kierunku. W trakcie studiów, w ramach przygotowania do pracy, odbyłam liczne praktyki zarówno w przedszkolu jak i w klasach 1-3. Dodatkowo odbyłam kurs kierownika wycieczek i imprez szkolnych, oraz kurs języka włoskiego. W wolnym czasie bardzo chętnie działałam jako wolontariuszka, pracując z dziećmi w różnym wieku. Z radością  otaczałam ich ciepłem i troskliwością, dając im możliwość korzystania  z atrakcyjnych zajęć, zdobywając przy tym dodatkowe doświadczenia pedagogiczne. Jestem osobą energiczną, cierpliwą, odpowiedzialną i zawsze uśmiechniętą. Cechuje mnie kreatywność, szczerość oraz optymistyczne nastawienie do życia. Mam bardzo dobry kontakt z dziećmi, lubię z nimi rozmawiać, potrafię się nimi zajmować oraz je zainteresować. Praca z najmłodszymi od zawsze była moim marzeniem i pasją. Sama jestem mamą, to wiem ile czasu należy poświęcić małym dzieciom, ale  jest to czas, który przynosi mi wiele radości i satysfakcji. Wysiłek i zaangażowanie w mojej pracy będąc opiekunką, wynagradza mi uśmiech moich podopiecznych. Zgadzam się z tym co powiedział nasz wspaniały pedagog, król dzieci Janusz Korczak „Jeśli  śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.


Ewelina Cypcar - Opiekunka dziecięca

56

Jestem absolwentką studiów licencjackich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie na kierunku Pedagogika Społeczno-Opiekuńcza z Terapią Pedagogiczną. Podczas 3-letniej nauki odbyłam wiele praktyk zawodowych m.in. w domu pomocy społecznej, przedszkolu, świetlicy środowiskowej, gdzie zdobywałam pierwsze doświadczenia w pracy jako pedagog. Z natury jestem osobą pogodną, miłą i opiekuńczą. Cechuje mnie również cierpliwość i odpowiedzialność. Praca i kontakt z najmłodszymi daje mi ogromną radość, a widok jak rosną, rozwijają się i osiągają swoje pierwsze małe sukcesy, motywuje mnie do dalszej pracy. W przyszłości planuję nadal rozwijać się zawodowo na dodatkowych kursach i szkoleniach, podnosząc swoje kwalifikacje.