23 listopada obchodziliśmy w naszym żłobku „kolorowy dzień misia”. Tego dnia w naszej sali było bardzo wesoło i kolorowo. Wszystkie biedronki przyniosły z domu swoje ulubione pluszaki. Na początku usiedliśmy na dywanie żeby pooglądać nasze maskotki i opowiedzieć o każdej z nich. Dzieci omawiały jak wygląda ich ulubieniec, utrwalając sobie tym samym gdzie znajdują się poszczególne części ciała. Następnie nasze biedroneczki wysłuchały w wielkim skupieniu i zaciekawieniem  bajki pt.” Złotowłosa i trzy misie”. Później przyszedł czas na zabawy. Maluszki śpiewały i tańczyły przy piosence dobrze im znanej : „Jadą jadą misie” a przy utworze „Misie Szumisie ‘ czule się do nich przytulały. Dzieci bawiły się również w basenie pełnym kolorowych piłek .Schowały w nim wszystkie misie i każdy musiał odnaleźć swoją zgubę. Do zabaw  wykorzystaliśmy także  chustę animacyjną. Umieściliśmy w niej nasze przytulanki, zasypaliśmy kolorowymi piłkami i podrzucaliśmy wysoko w górę. W niedługim czasie, gdy wszystkie piłki spadły już na podłogę w sali zrobiło się bardzo kolorowo i wesoło. Wiele radości sprawiła też naszym biedroneczkom zabawa w chowanego pod chustą, gdy wszystkie pod nią weszły a opiekunki szukały swoich podopiecznych. Dzieci wykonały świetnie zadanie, które polegało na tym aby zwinąć na patyczek swojego  misia, ćwicząc przy tym swoją zręczność. Na  zakończenie tego uroczystego dnia maluszki wykonały pracę „kolorowy miś” przy użyciu soli zabarwionej kredą. Nasze kolorowe misiowe święto dobiegło końca ,ale wspomnienia i  uśmiechy na twarzach pozostaną na długo. 

 GALERIA