mr.potato

27 września w naszym żłobku obchodziliśmy radosne, jesienne święto – Dzień Ziemniaka. Wszystkie dzieci ubrane były w ziemniaczane kolory – odcienie szarości, brązu oraz żółci mając na głowach opaski z naszym honorowym ziemniakiem.

Po śniadaniu przyszedł czas na uroczyste otwarcie obchodów naszego żłobkowego Dnia Ziemniaka oraz przywitanie zacnego gościa – Papierowego Pana Ziemniaka. Dzieci siedząc grzecznie usłyszały o przygodach ziemniaka, o historii tego niezwykłego warzywa oraz skąd do nas przybył i jak długą drogę przebył, byśmy mogli teraz go smacznie jeść. Żłobkowe maluszki zobaczyły, jakie niezwykłe kształty może przybierać ziemniak, jaki może być malutki oraz jaki ogromny. Dzieci dowiedziały się również, jak rośnie ziemniak. Później przyszedł czas na zabawy. Nie obyło się oczywiście bez rzutów ziemniaczkami do celu - każdy maluszek wykonał to zadanie doskonale. Dzieci bawiły się również w „Gorącego kartofelka” podając sobie ziemniaczka w rytm muzyki tak, by nie upadł na dywan i szybko, ponieważ był to bardzo gorący ziemniaczek. Maluszki tańczyły również
z balonami w jesiennych kolorach. Wykonały własnoręcznie piękną pracę plastyczną odbijając stempelki z ziemniaków na kartkach. Ze szczerymi, ogromnymi uśmiechami „Biedroneczki” pozowały do zdjęć wraz z Panem Ziemniakiem oraz z ziemniaczanymi zwierzątkami. Na koniec tego pięknego, jesiennego święta nasze maluszki zjadły pyszne ziemniaczane dania przygotowane przez panie kucharki specjalnie, by uczcić Święto Pana Ziemniaka.    

Nasze małe, żłobkowe święto minęło szybko, szczęśliwie i radośnie. A na twarzach „Biedroneczek” przez cały dzień można było zobaczyć cudowne uśmiechy.

Aleksandra Giefert – opiekunka w grupie „Biedroneczki”