Miesiące maj i czerwiec to czas, kiedy dziękujemy rodzicom za ich troskę, miłość, opiekę, bo właśnie wtedy obchodzimy Dzień Mamy i Dzień Taty. W żłobku te dwa bardzo ważne wydarzenia zostały połączone w jedną wyjątkową uroczystość - "Święto Rodziny".

            11 czerwca gościliśmy rodziców oraz rodzeństwo naszych podopiecznych. Świętowanie rozpoczęliśmy od przywitania wszystkich zebranych wierszykiem pięknie wyrecytowanym przez Emilkę Matułę - dziewczynkę z grupy "Słoneczka". Następnie odbyły się występy dzieci, które zaprezentowały układy taneczne do piosenek "Jadą księżniczki" oraz "Żabie kroki". Nasi wychowankowie w przygotowanych rekwizytach dla księżniczek, rycerzy, żabek i bocianów zaprezentowali się wzorowo, a dumne oczy rodziców patrzyły z zachwytem na swoje pociechy. Występy zakończyły się gromkimi brawami i wprowadziły wszystkich w znakomity nastrój, który utrzymywał się już do końca uroczystości.

            Kolejną atrakcją, która do końca pozostawała niespodzianką, był występ aktorów z teatru "Urwis", który gościliśmy w naszych progach. Całe rodziny patrzyły z zaciekawieniem na spektakl pod tytułem "Królewna Śnieżka". W przedstawienie zaangażowane zostały również dzieci, które wcieliły się w postacie krasnoludków w kolorowych czapeczkach. Patrząc na grających aktorów oraz przygotowaną przez nich scenerię, mogliśmy poczuć się, jak w bajce, zaczarowanej krainie...

            Po występach przyszła pora na pyszny poczęstunek. Na stołach przygotowane były warzywne przysmaki. Cukiniowy krokodyl, który niósł na sobie kolorowe szaszłyczki, wagony z papryki załadowane po brzegi chrupiącymi przekąskami, kanapeczki, na których usiadły pszczółki, biedroneczki i myszki, a także kalafiorowy pudelek i oliwkowe pingwinki. Najważniejsze na stole były jednak torty, na których tradycyjnie, jak co roku widniały wizerunki naszych podopiecznych.

            Na zakończenie obchodzonego w żłobku "Święta Rodziny" rozdane zostały prezenty, które upamiętnią te wyjątkowe chwile. Rodzice otrzymali piękne, szklane flakony przyozdobione ręcznie malowanymi kwiatami, a dzieci kolorowe książeczki, które na pewno umilą im czas przed snem.

            Uroczystość ta jest jednym z najważniejszych wydarzeń obchodzonych w naszym żłobku. Czujemy się zaszczyceni goszcząc u siebie całe rodziny i niosąc im radosne chwile.

Sabina Wójcik – opiekunka w grupie “Obłoczki”.