1 czerwca to święto dobrze wszystkim znane, bo w tym właśnie dniu świętujemy Dzień Dziecka.

Dzień obfitował w wiele wspaniałych wydarzeń. Nie zawiodła nas pogoda, a słonko towarzyszyło nam podczas wesołych zabaw. Jak zawsze nie opuszczał nas dobry nastrój.

            Ten wyjątkowy dzień spędziliśmy na placu zabaw. Czekało tam na nas kilka stanowisk, przy których przygotowane były różne atrakcje. Pierwszy stolik okazał się magiczny, dzieci z pomocą opiekunek mogły stworzyć swojego slime’a (glutka). Dodawały do niego kolorowe brokaty, styropianowe kulki i cekiny. Zabawa z glutkiem dawała im dużo frajdy. Przy drugim stoliku czekała kolorowa kreda, którą mogły malować to, na co pozwoliła im wyobraźnia. Kolejna atrakcja to stanowisko, przy którym pani opiekunka, malowała maluszkom twarze. Buzie dzieci zmieniały się w motylki, Hello Kitty, piratów, myszki Minnie, spiderman, kotki i pieski. Ostatnia z atrakcji ozdabiała nam cały plac zabaw, były to unoszące się w powietrzu, mieniące od promieni słońca bańki mydlane, które zrobiły niepowtarzalny klimat.

            W przerwie między zabawami maluchy dały się skusić na słodki poczęstunek. Tego dnia nie zabrakło atrakcji i szalonej, wspaniałej zabawy. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

Magdalena Fic – opiekunka w grupie „Słoneczka”