Bukiety pełne świątecznych życzeń powędrowały do sympatyków, przyjaciół i wszystkich szkół z Gminy Miejsce Piastowe. Dziękujemy za miłe przyjęcie - dzieci, dyrekcja i pracownicy Gminnego Żłobka im. Janusza Korczaka w Miejscu Piastowym i Gminnego Żłobka im. Matki Anny Kaworek w Łężanach.

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

View the embedded image gallery online at:
http://gminamp.nazwa.pl/zl/#sigFreeIdf93191eeb4


miko2018

6 grudnia do Gminnego Żłobka im. Matki Anny Kaworek w Łężanach przybył wyczekiwany przez „ biedroneczki” Święty Mikołaj. Maluszki przywitały naszego gościa świątecznymi piosenkami i układem tanecznym. Dzieci zatańczyły dla Mikołaja „Zimową poleczkę”, „Tupu-tup po śniegu” oraz „My jesteśmy choineczki”. Święty Mikołaj rozdał każdemu prezenty i udał się w dalszą drogę. Po tej wyjątkowej wizycie na twarzach dzieci jeszcze przez długi czas gościł uśmiech i szczęście. Serdeczne podziękowania należą się Radzie rodziców za przygotowanie prezentów, Pani intendentce oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości.

Małgorzata Siudak – opiekunka dziecięca

 GALERIA

wigilia

18 grudnia był wyjątkowym dniem, ponieważ w naszym Żłobku odbyła się wspólna wigilia. Rozpoczęła się od przedstawienia bożonarodzeniowego przesłania, które przygotowały dla nas dzieci z Przedszkola 3-4 latków w Łężanach. Biedroneczki z zaciekawieniem i ogromnym zainteresowaniem oglądały występ. Wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkim poczęstunkiem. Po wspólnym śpiewaniu kolęd Pani dyrektor złożyła dzieciom i pracownikom żłobka najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu maluszki smakowały barszcz z uszkami, rybę, pierogi, żurek oraz kompot z suszu przygotowany przez Panią kucharkę i Panią intendentkę. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów, lecz co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia. Szczególne podziękowania za występ przedszkolaków należą się Pani wychowawczyni Małgorzacie Zajdel, wychowawczyni Iwonie Albrycht oraz pomocy wychowawcy Sabinie Brydzie.

 GALERIA

23 listopada obchodziliśmy w naszym żłobku „kolorowy dzień misia”. Tego dnia w naszej sali było bardzo wesoło i kolorowo. Wszystkie biedronki przyniosły z domu swoje ulubione pluszaki. Na początku usiedliśmy na dywanie żeby pooglądać nasze maskotki i opowiedzieć o każdej z nich. Dzieci omawiały jak wygląda ich ulubieniec, utrwalając sobie tym samym gdzie znajdują się poszczególne części ciała. Następnie nasze biedroneczki wysłuchały w wielkim skupieniu i zaciekawieniem  bajki pt.” Złotowłosa i trzy misie”. Później przyszedł czas na zabawy. Maluszki śpiewały i tańczyły przy piosence dobrze im znanej : „Jadą jadą misie” a przy utworze „Misie Szumisie ‘ czule się do nich przytulały. Dzieci bawiły się również w basenie pełnym kolorowych piłek .Schowały w nim wszystkie misie i każdy musiał odnaleźć swoją zgubę. Do zabaw  wykorzystaliśmy także  chustę animacyjną. Umieściliśmy w niej nasze przytulanki, zasypaliśmy kolorowymi piłkami i podrzucaliśmy wysoko w górę. W niedługim czasie, gdy wszystkie piłki spadły już na podłogę w sali zrobiło się bardzo kolorowo i wesoło. Wiele radości sprawiła też naszym biedroneczkom zabawa w chowanego pod chustą, gdy wszystkie pod nią weszły a opiekunki szukały swoich podopiecznych. Dzieci wykonały świetnie zadanie, które polegało na tym aby zwinąć na patyczek swojego  misia, ćwicząc przy tym swoją zręczność. Na  zakończenie tego uroczystego dnia maluszki wykonały pracę „kolorowy miś” przy użyciu soli zabarwionej kredą. Nasze kolorowe misiowe święto dobiegło końca ,ale wspomnienia i  uśmiechy na twarzach pozostaną na długo. 

 GALERIA

eyfs play hands

 

Wystarczy tak niewiele, aby sprawić dzieciom dużo radości. Biedroneczki w żłobku brały udział w zabawie sensoplastycznej przygotowanej przez panie opiekunki. Dzieci bawiły się plasteliną Play Doh i masą Slime. Sensoplastyka to zajęcia rozwojowe, które polegają na wspieraniu samodzielności i kreatywności dzieci. Poznawaniu różnych faktur, kolorów, to domena tych zajęć. Maluchy na takich zajęciach mogą swobodnie się wybrudzić, poznać kształty i konsystencję używanych produktów.

Klaudia Kubit - pielęgniarka w grupie „Biedroneczki”

View the embedded image gallery online at:
http://gminamp.nazwa.pl/zl/#sigFreeIdcd464b99c2