Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/gminamp/ftp/zl/plugins/system/gantry/gantry.php on line 406
Strona Domowa

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gminamp/ftp/zl/templates/dd_kids_90/functions.php on line 201

1 czerwca przy Gminnym Żłobku im. Matki Anny Kaworek w Łężanach odbył się Piknik Rodzinny. Plac zabaw na ten dzień zamienił się w bajkową Wioskę Smerfów. Na początku odbyła się krótka prezentacja wszystkich Smerfów i powitanie rodzin. Następnie rodzice ze swoimi pociechami zostali zaproszeni do sportowych konkurencji, w których trzeba było wykazać się sprytem i refleksem, a także wiedzą na temat niebieskich ludków. Był między innymi slalom między pachołkami, przeciąganie liny, zwijanie sznurka, malowanie kredą. Konkursy przyniosły wszystkim wiele radości i obudziły w uczestnikach ducha rywalizacji. Dla dzieci przygotowano różne atrakcje wśród nich malowanie twarzy, zabawy w baseniku z piłeczkami. Po skończonej zabawie na gości czekał smerfowy poczęstunek i mały upominek-każde dziecko dostało pluszowego Smerfa.W imieniu pracowników żłobka składamy gorące podziękowania wszystkim życzliwym osobom, dzięki którym zarówno goście jak i kadra żłobka  miło spędzili czas w ten piękny, słoneczny dzień.

Justyna Gondela- opiekunka w grupie „Tuptusie”

 GALERIA

Folia bąbelkowa to przydatny materiał do pakowania przesyłek, ale nie tylko. By urozmaicić maluszkom zabawę, użyłyśmy jeszcze do niej farbę. Dzieci wraz z opiekunkami nakładały na folię farbę danego koloru i tak przygotowane szablony odbijały na kartce bristolu. W ten sposób powstało piękne bąbelkowe graffiti przedstawiające plażę, udekorowaną małymi stópkami. Malowanie palcami, rączkami  pobudza ekspresję plastyczna, kształci motorykę małą, a przy tym nasze Biedroneczki miały świetną zabawę na świeżym powietrzu.

 

 

Opiekunka dziecięca – Magdalena Fic

 GALERIA

Zabawa piaskiem kinetycznym to wspaniałe doświadczenie i niezapomniane doznania zmysłowe.  Jest to jedna z ciekawszych propozycji do twórczej zabawy z dziećmi. Lepienie piaskowych kulek, babek oraz innych budowli z  foremek dawało maluszkom ogromną frajdę. Piasek potrafi zająć maluchy na dłuższy czas, a poza tym ma działanie relaksująco-terapeutyczne. Oddziałuje na zmysły dzieci kolorem, fakturą i lepkością – pozwala na twórcze spędzenie czasu, kształci umiejętność współpracy z  grupą, pozwala rozwinąć zdolność kreatywnego działania. Zabawa pomaga ćwiczyć małe rączki i wypracować dobrą motorykę małą.   

Opiekunka dziecięca – Magdalena Fic

 GALERIA

Tradycyjnie, jak co roku odwiedzaliśmy naszych przyjaciół, sympatyków i placówki oświatowe z naszej Gminy. Tym razem z życzeniami wielkanocnymi podróżowały malutkie owieczki składając wszystkim najserdeczniejsze życzenia w imieniu pracowników i dzieci z Gminnego Żłobka w Łężanach.

 

 GALERIA