Tradycyjnie, jak co roku odwiedzaliśmy naszych przyjaciół, sympatyków i placówki oświatowe z naszej Gminy. Tym razem z życzeniami wielkanocnymi podróżowały malutkie owieczki składając wszystkim najserdeczniejsze życzenia w imieniu pracowników i dzieci z Gminnego Żłobka w Łężanach.

 

 GALERIA

Jak co roku w naszym żłobku odbyło się uroczyste śniadanie Wielkanocne. Tego dnia zapanowała ciepła, świąteczna atmosfera. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy, a ich efekty można było podziwiać na naszym pięknie udekorowanym stole. 

 GALERIA

 

Dnia 4 kwietnia 2019 roku w naszej placówce obchodziliśmy Dzień Zwierząt Bezdomnych.

 Wcześniej ogłoszona została zbiórka darów dla zwierząt ze schroniska. W akcję zaangażowało się wielu rodziców ze swoimi pociechami.

W związku z naszym małym świętem przygotowane zostały różne atrakcje. Jako pierwsza odbyła się pogadanka na temat zwierząt z wykorzystaniem ilustracji naszych kochanych czworonogów. Aby wdrożyć nasze pociechy w tematykę schroniska, obejrzały krótką bajeczkę o piesku tam mieszkającym i opiece jaką sprawowała nad bezdomnymi zwierzętami dziewczynka o imieniu Marta. Kolejno wykonaliśmy pracę plastyczną – na arkuszu papieru widniał obrazek przedstawiający smutnego psa, a zadaniem dzieciaczków było sprawienie by na jego twarzy pojawił się uśmiech. Biedroneczki wybierały wśród przygotowanych obrazków te, które przedstawiały rzecz lub zajęcie które mogłoby uszczęśliwić bezdomnego zwierzaka.

Zaplanowany na ten dzień był również przyjazd czworonożnego przyjaciela ze swoją właścicielką i odebranie przez nich nazbieranych darów dla pobliskiego schroniska. Wizyta została jednak przełożona na kilka dni później. Dzieci miały okazję zobaczyć różne sztuczki i komendy wykonywane przez pieska będącego pod opieką właścicielki. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody pokaz odbył się na świeżym powietrzu.

Naszym biedroneczkom bardzo podobały się zajęcia związane z tematyką zwierząt. Chętnie dyskutowały, uważnie słuchały i zadawały pytania.

W przyszłości również planujemy uczyć dzieci miłości do zwierząt, empatii i niesienia dobra innym poprzez obchodzenie tego typu świąt w naszym żłobkowym kalendarzu.

 

Ewelina Cypcar – opiekunka dziecięca

 GALERIA

 

21 marca w naszym żłobku  świętowaliśmy I Dzień Wiosny.  Dla każdego maluszka jej powitanie jest niezwykłym wydarzeniem, dlatego nasze Biedroneczki  czekały  na jej przyjście w kolorowych i kwiecistych strojach. Tego dnia oglądaliśmy przygotowany przez panie opiekunki teatrzyk pt.” Kwiatuszki z puszki”. W wielkim skupieniu i zaciekawieniem śledziły jego przebieg. Następnie  uroczyście,  z kwiatami w ręku braliśmy  udział w „Marszu wiosennym” przy piosence, która  mówi o nadejściu radosnej i pięknej pani. Dzieci wykonały też pracę plastyczną polegającą na ozdobieniu jej zielonej sukni . Biedroneczki świetnie się bawiły, wspólnie przyklejając na niej kolorowe kwiatuszki.

 W kolejnej części tego radosnego dnia, maluszki wysłuchały wiersz pt. „Promienna wiosna” oraz „Wiosenny spacerek”. Przy pomocy ilustracji zrobiliśmy sobie pogadankę na temat tego, co można znaleźć wiosną w ogrodzie. Jakie rośliny i zwierzątka można dostrzec, jako pierwsze oznaki tej pory roku. A żeby dokładniej przyjrzeć się naszej przyrodzie, wybraliśmy się na długi spacerek trzymając w rękach baner powitalny. W ogrodzie zachwycone maluszki odnajdywały „skarby wiosenne” ,po czym przyniosły je do żłobka, aby dłużej się nimi nacieszyć.

Następnego dnia, kontynuując wiosenne atrakcje, dzieci oglądały kolejny teatrzyk pt. „A tulipan śpi”. Dowiedziały się również jak siać i sadzić rośliny, a w kolejnych dniach będą obserwować ich kiełkowanie i rozwój.

Powitaliśmy wiosnę, teraz już tylko oczekujemy słoneczka i pięknej pogody, aby móc wyruszyć na plac zabaw, gdzie uciechom nie będzie końca.  

Anna Leń – opiekunka dziecięca

 GALERIA

Dnia 15 lutego b. r. w Gminnym Żłobku im. Matki Anny Kaworek w Łężanach odbyło się Międzypokoleniowe Spotkanie Dzieci i Seniorów. Naszą placówkę odwiedzili zaproszeni goście z Klubu Seniora Wigor z Wrocanki, przedstawiciele Klubu Senior+ z Głowienki, Pani Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łężanach, Pani przewodnicząca KGW w Łężanach.

Nawiązując do dnia poprzedniego tematem przewodnim wspólnego spotkania były Walentynki, a wystrój budynku tworzyły wszechobecne serduszka. Na przywitanie gości grupa przedszkolna 3-4 latków przygotowały występ taneczno-artystyczny, a następnie wszyscy udali się na poczęstunek. Kolejnym etapem naszych uroczystości był występ naszych „biedroneczek”, które pięknie zatańczyły do piosenek: „Serduszko puka w rytmie cza-cza” oraz „Walentynki”. Po występie dzieci wręczyły seniorom przygotowane wcześniej różyczki z krepiny. Aby dodać odrobinę więcej radości naszemu świętu przygotowaliśmy słodki torcik w kształcie serca.

Następną częścią naszych uroczystości była integracja dzieciaczków z seniorami poprzez wspólne tworzenie owocowych szaszłyków, rozmowy oraz zwyczajne zabawy. Goście chcąc sprawić uśmiech na twarzy maluchów, obdarowali je ozdobnymi serduszkami z filcu, słodkimi ciasteczkami i innymi łakociami.

Zarówno dla dzieci jak i całej żłobkowej załogi był to bardzo radosny, wspaniały dzień. Wszystkim osobom obecnym na tym spotkaniu serdecznie dziękujemy za przybycie, wspólną zabawę, miłe towarzystwo, rozmowy i wszystkie podarunki. Z radością będziemy wspominać międzypokoleniowe spotkanie i oczekujemy następnego za rok.

 

 

Ewelina Cypcar -  opiekunka dziecięca 

 GALERIA