WITAMY ODWIEDZAJĄCYCH

Serdecznie zapraszamy do śledzenia sekcji "AKTUALNOŚCI" na naszej stronie

AKTUALNOŚCI

POLECAMY

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gminamp/ftp/gbpmp/images/galeria28.
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria28

Świąteczna rozsypanka

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Miejscu Piastowym zaprasza do udziału w konkursie.

Zbliża się okres świąteczny. Przed nami Wigilia - na stołach pojawi się 12 dań. A w naszym konkursie  mamy do odgadnięcia 12 świątecznych haseł.

Litery tworzące hasło mają jednakowy deseń. Dla ułatwienia można pobrać zdjęcie i pokolorować np. w IrfanView  (dla zainteresowanych zamieściliśmy krótką instrukcję na naszym fb) lub wydrukować  kolorowankę.

Pierwsze 12 osób,  które nadeśle prawidłowe rozwiązania otrzyma torby na książki z hasłami  promującymi czytanie. Rozwiązania należy przesyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Termin nadsyłania rozwiązań mija 12 stycznia 2021

komunikat KPRM

 

Wczoraj wieczorem ukazało się rozporządzenie, które w części dotyczącej bibliotek brzmi:
"Do dnia 29 listopada 2020r. ustanawia się ograniczenie prowadzenia działalności przez biblioteki publiczne i naukowe, instytucje kultury oraz inne podmioty działające na podstawie przepisów ustawy z dnia 21 listopada 1996r. o muzeach (Dz.U. z2020r. poz.902) polegające na zakazie:
1)udostępniania zbiorów publiczności,
2)organizacji wydarzeń z udziałem publiczności – z wyłączeniem działań prowadzonych za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość."
Musimy się zatem z przykrością dostosować .

Rogowska biblioteka zaprasza do obejrzenia drugiej części wystawy „Twórcze pasje – prace członkiń Klubu Seniora+ w Rogach. Tym razem do pięknych prac plastycznych dołączyły przepisy kulinarne. Można skorzystać z przepisu choćby na „Ciasto balowe” czy „Ogórki z pieprzem” oraz poznać zalety czosnku i dyni. Wystawę będzie dostępna w naszej bibliotece do końca listopada. Zapraszamy

{gallery}galeria28{/gallery}

kv 2018 3

We wrześniu 2020 rozpoczynamy kolejną edycję projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Zapraszamy dzieci z roczników 2014-2017 wraz z rodzicami do odbioru wyprawki czytelniczej. Dotyczy to wszystkich tych, którzy do tej pory jej nie otrzymali. W skład wyprawki wchodzą: książka „Pierwsze czytanki dla…), poradnik dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” i Karta Małego Czytelnika. Są to materiały bezpłatne, dlatego zachęcamy rodziców, by ze swoimi pociechami odwiedzili najbliższą placówkę biblioteczną. Ze strony projektu: „Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają. Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.”

Więcej informacji pod linkami

http://wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki/

www.facebook.pl/wielkiczlowiek

Warning: Parameter 2 to modChrome_block() expected to be a reference, value given in /home/gminamp/ftp/gbpmp/templates/dd_wedding_92/html/modules.php on line 41

Warning: Parameter 3 to modChrome_block() expected to be a reference, value given in /home/gminamp/ftp/gbpmp/templates/dd_wedding_92/html/modules.php on line 41

LICZNIK ODWIEDZIN

755568
DZIŚ
WCZORAJ
TEN TYDZIEŃ
ZESZŁY TYDZIEŃ
TEN MIESIĄC
ZESZŁY MIESIĄC
OD POCZĄTKU
23
23
216
754986
1187
9042
755568
TOJE IP: 3.238.36.32
2021-02-28 21:40